Псоріаз - це хронічне неінфекційне запальне захворювання шкіри, яке може  виникнути у будь-якої людини, зустрічається у 2-3% населення Землі і з однаковою частотою поширене серед представників обох статей.
Псоріаз може початися в будь-якому віці, в тому числі в дитячому і літньому. Однак у більшості людей(приблизно в 75% випадків) перші симптоми захворювання з'являються у віці до 40 років.
Точна причина виникнення псоріазу досі остаточно не ясна. Захворювання в більшості випадків має спадкову схильність і може дебютувати під впливом безлічі причин. Серед зовнішніх факторів, що провокують початок псоріазу, а в подальшому і його загострення, слід зазначити механічні пошкодження шкіри, прийом лікарських препаратів, алкоголь, куріння. Крім цього, псоріаз часто буває пов'язаний з психологічним стресом і з такими станами, як метаболічний синдром, ожиріння, цукровий діабет, артеріальна гіпертензія.
У кожної людини псоріаз протікає по-різному: від одиничних до множинних і великих висипань; від рідко з'являються і швидко проходять до тривало існуючих бляшок.


Псоріатичні бляшки можуть розташовуватися на різних ділянках шкіри, проте найбільш часто висипання локалізуються на ліктях і колінах; крижах і попереку, волосистої частини голови, під молочними залозами, в пахвових і пахових складках, на долонях і підошвах. Нерідко при псоріазі змінюється товщина, колір і форма нігтів.
Найбільш поширеним міфом про псоріаз є те, що він заразний. Це помилка. Псоріаз не є інфекційним захворюванням, їм не можна заразитися, він не передається від людини до людини. Людина, що страждає на псоріаз, не небезпечний для здорових людей, тому ця хвороба не повинна надавати ніякого впливу на ставлення до нього з боку оточуючих. Пацієнт, що страждає на псоріаз, може вільно відвідувати будь-які громадські місця (навчальні заклади, Басейни, сауни, перукарні і т.д.), користуватися загальними предметами в побуті і на роботі, проходити лікування з приводу будь-яких захворювань в загальних стаціонарах.
Однак слід зазначити, що схильність до псоріазу може передаватися по на-слідству. При наявності псоріазу у одного з батьків відсоток ймовірності розвитку псоріазу у дитини становить до 30%, а в разі хвороби обох батьків-до 75%. Але захворювання може і не з'явитися у дитини, навіть якщо обоє батьків хворіли на псоріаз. Справа в тому, для реалізації спадкової схильності необхідні ті чи інші зовнішні або внутрішні провокуючі фактори, про які говорилося вище.
На сьогоднішній день вилікуватися від псоріазу остаточно і назавжди неможливо. Тому цілями лікування є: зменшення висипань на шкірі, зменшення частоти рецидивів, підвищення якості життя хворого.
Лікування пацієнту підбирається індивідуально, з урахуванням тяжкості псоріазу, супутніх захворювань і можливих побічних ефектів. Це непросте завдання, тому вибір методу лікування треба довіряти тільки лікаря-дерматолога. Більш того, для досягнення успішних результатів в лікуванні псоріазу необхідно дотримуватися рекомендацій лікаря! Пам'ятайте, що чудес не буває, жоден метод лікування не допомагає моментально. До появи видимих ефектів від того чи іншого препарату може пройти до декількох тижнів. На жаль, через це деякі нетерплячі пацієнти помилково вважають, що ліки не діє, і тому припиняють його застосування.
Ефективність терапії і частота загострень багато в чому залежить і від самого пацієнта. Істотним внеском в лікування є дотримання дієти, правильний режим дня, відмова від куріння і вживання алкоголю.

Кілька корисних порад для хворих на псоріаз:
1. Основний принцип  -  "навчися жити з псоріазом". Намагайтеся зберігати позитивний настрій, знаходите час на лікування.
2. Одяг вибирайте легкий, просторий, з бавовни або інших натуральних тканин, оскільки тиск одягу на шкіру може спровокувати появу нових висипань. Одяг світлих і змішаних кольорів допоможе закамуфлювати потрапляючи на неї лусочки.
3. Дотримання дієти має важливе значення. При псоріазі можна їсти парену, печену і варену їжу, а від смаженого і копченого доведеться відмовитися.
У повсякденному раціоні обов'язково повинні бути нежирні види м'яса, риба жирних сортів, овочі (крім томатів, баклажанів, червоного болгарського перцю), крупи, молочні продукти з невисокою жирністю, рослинна олія (соняшникова, оливкова, гарбузова, лляна) - єдине масло, рекомендоване для хворих на псоріаз.
Дієта при псоріазі має на увазі виключення алкогольних напоїв; фаст-фуду; жирного м'яса, молочних продуктів з високою жирністю, вершкового масла, майонезу. Рекомендуються обмежити вживання маринадів і спецій, білого хліба і здоби, бобових і кукурудзи, солодощів і шоколаду, копченостей, а також деякі види фруктів (цитрусові, гранат, авокадо).
4. Намагайтеся оберігати шкіру від чесання, порізів і пошкоджень, оскільки вони можуть стати причиною появи нових висипань.
5. Порадьтеся з лікарем про оптимальний режим прийому сонячних ванн.
6. Особливу увагу слід приділити водним процедурам: віддавайте перевагу душу; вода не повинна бути дуже гарячою; під час миття не травмуйте шкіру, використовуйте м'яку губку; користуйтеся pH-нейтральним милом або гелем для душу без ароматів; витирайте шкіру дбайливо, м'яким рушником; після душу нанесіть на шкіру пом'якшувальний засіб.

Велике значення мають засоби спеціального догляду, призначені для регулярного застосування. Одним з них є крем «Карталін-А+» – сертифікований негормональний косметичний засіб на основі біологічно активних рослинних компонентів.
До складу "Карталіна - А +" входять такі лікарські трави, як череда і ромашка, добре через свою протизапальну дію; вітаміни А і Е, які нормалізують процеси зроговіння і регенерації шкіри, а також надають антиоксидантну та імуномоделюючу дію. У складі крему                   " Карталін-А+" є лізоцим і бджолиний мед, що стимулюють неспецифічну реактивність організму; олія шипшини, евкаліптова, лавандова і обліпихова, які багаті натуральними рослинними жирами і біоантіоксидантами, необхідними для відновлення шкіри, пошкодженої псоріазом. Важливими компонентами крему є саліцилова кислота і солідол, традиційно застосовуються в дерматології для зменшення запальних явищ і лущення. Перед застосуванням " Карталіну-А+" обов'язково порадьтеся зі своїм лікуючим лікарем.
Ось кілька прикладів, що демонструють результати застосування крему " Карталін-А+» у хворих на псоріаз протягом двох місяців:


До застосування "Карталіна-А+"                                                       Через 2 місяці 

До застосування "Карталіна-А+"                                                          Через 2 місяці 

Ще одним поширеним хронічним запальним захворюванням шкіри є атопічний дерматит. Це багатофакторне захворювання,але основну роль відіграє спадковість.  Атопічний дерматит розвивається у 80% дітей, обоє батьків яких страждають цим захворюванням, і більш ніж у 50% дітей – коли хворий тільки один батько, при цьому ризик розвитку захворювання збільшується в півтора рази, якщо хвора мати. Особливості спадковості призводять до порушення захисної (бар'єрної) функції шкіри, до дефектів імунної системи, до підвищеної чутливості до алергенів, неспецифічних подразників і до патогенних мікроорганізмів.
Для атопічного дерматиту характерний ранній початок: у віці від 2 до 6 місяців – у 45% хворих, а протягом першого року життя – у 60%. Провокувати захворювання може цілий ряд причин: порушення травної системи, особливості нервової системи, емоційні пе-режівання, інфекції, різні алергени (харчові, побутові, інгаляційні) і контактні подразники шкіри (одяг з синтетичних матеріалів, парфюмерно-косметичні засоби і т.д.).
Діагностувати атопічний дерматит не завжди легко, тому що його прояви у дітей, підлітків і дорослих відрізняються один від одного. Це пов'язано з анатомічними і фізіологічними особливостями шкіри в різні вікові періоди. Але в будь-якому віці пацієнтів з атопічний дерматит турбує поява на шкірі обмежених або поширених вогнищ запалення, що супроводжуються сверблячкою, а також сухість шкіри.
При лікуванні хворих на атопічний дерматит принципово важливим є усунення провокуючих чинників (психоемоційні навантаження, кліщі домашнього пилу, цвілі, зміна кліматичних зон, екологічне неблагополуччя навколишнього середовища, порушення дієтичного режиму, порушення правил і режиму догляду за шкірою, нераціональне використання миючих засобів, тютюновий дим та ін.). Важливим також є виявлення і лікування вогнищ хронічної інфекції, нормалізація діяльності шлунково-кишкового тракту і жовчовивідних шляхів.
Всім хворим на атопічний дерматит, незалежно від тяжкості, поширеності, гостроти шкірного процесу, наявності або відсутності ускладнень, призначаються засоби спеціального базового догляду за атопічною шкірою. Догляд за шкірою продовжують як в періоди загострення захворювання (поєднуючи його з медикаментозним лікуванням), так і між ними. Після купірування загострення лікарські препарати скасовуються, і пацієнт продовжує використовувати тільки базовий догляд.

Кілька корисних порад для хворих на атопічний дерматит:
1. Мінімізуйте кількість предметів меблів та інтер'єру, які є «пилозбірниками», регулярно проводите вологе прибирання домашніх і робочого приміщень.
2. Виключіть продукти-алергени, харчування має сприяти роботі кишечника, зниження навантаження на печінку.
3. В одязі віддавайте перевагу натуральним м'яким тканинам, уникайте синтетики, вовни та хутра.
4. Мінімізуйте використання парфумерії та декоративної косметики.
5. Вибирайте комплекси фізичних вправ, при яких не відбувається сильного пото-відділення, так як піт також може стати причиною загострення хвороби.
6. Уникайте занадто гарячої / холодної води, мікротравматизації шкіри мочалками і полотенцамі з грубих тканин. Користуйтеся гіпоалергенними засобами гігієни з нейтральним рівнем РФ.
7. Дуже виважено приймайте рішення про пухнастих і пернатих домашніх вихованців, так як вони можуть бути причиною алергії, а розлучитися буває складно і емоційно болісно.
8. Не нехтуйте регулярним доглядом за шкірою обличчя і тіла: крім дбайливого очищення, необхідно зволоження, живлення, відновлення захисних властивостей шкіри. Вибираючи відповідну лінійку засобів, віддавайте перевагу "аптечним" серіям, спеціально розробленим для сухої, чутливої і атопічної шкіри.

При легкому перебігу обмежених варіантів атопічного дерматиту можна використовувати крем " Карталін-А+":


До застосування " Карталіну-А +"                                    

Через 2 тижні 


До застосування "Карталіну-А+"                                      

Через 3 тижні